Фахівці Національного університету цивільного захисту України навчали волонтерів благодійної організації діям щодо виживання під час воєнного стану

28 липня фахівці Національного університету цивільного захисту України навчали безпеці в умовах воєнних дій волонтерів благодійної організації CodeIT4life. Навчальний тренінг відбувся у рамках інформаційних заходів з безпеки життя громадян, організованих за ініціативи Департаменту цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації і підтримки ГУ ДСНС України у Харківській області та Національного університету цивільного захисту України.

Так, начальник кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Андрій Лісняк навчав присутніх алгоритму дій під час ракетних та авіаційних обстрілів за умов перебування на вулиці або у машині, і оголошення сигналу "Повітряна тривога", нагадав про правило "двох стін", а також закликав у жодному разі не нехтувати правилами безпеки.

 Фельдшер амбулаторно-поліклінічного відділення медико-санітарної частини університету Роман Абеленцев ознайомив присутніх з алгоритмами надання само та взаємодопомоги під час ураження цивільного населення в умовах війни, а також з правилами використання засобів тимчасової зупинки кровотечі (джгути, турнікети, підручні засоби).

Про те, як у разі необхідності допомагати іншим та справлятися самим із такими емоційними станами, як депресія, страх, істерика, паніка, як правильно застосовувати дихальну практику розповів  науковий співробітник навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру Валентин Кердивар.

 

 

 

Національний університет цивільного захисту України