Практичне відпрацювання різних локацій, пов’язаних з найскладнішими дорожньо-транспортними пригодами: курсанти НУЦЗ України взяли участь у спеціальних навчаннях «Rescue Days Ukraine 2023»

Курсанти університету факультету оперативно-рятувальних сил, пожежної безпеки та цивільного захисту під керівництвом начальника факультету оперативно-рятувальних сил Романа Пономаренка, начальника кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Андрія Лісняка та доцента кафедри Костянтина Остапова взяли участь у спеціальних навчаннях «Rescue Days Ukraine 2023». Захід тривав впродовж 4 днів в Рівному.

Під час навчання учасники мали змогу практично відпрацювати на різних локаціях, пов’язаних з найскладнішими дорожньо-транспортними пригодами. Ліквідовувати наслідки аварій, працювати з сучасним спецобладнанням та рятувати травмованих.

Зокрема курсантами НУЦЗ України були відпрацьовані 5 навчальних локацій: ДТП з автомобілем, перевернутим на дах; ДТП з боковим ударом автомобіля; ДТП з в'їздом автомобіля у будівлю; ДТП з потраплянням легкового автомобіля у водойму; ДТП на мосту.

Під час проведення навчань, вперше в Україні було представлено спеціальне аварійно-рятувальне обладнання для проведення рятувальних робіт під водою і здобувачі вищої освіти відпрацювали прийоми та способи ліквідації наслідків ДТП у воді.

В ході виконання рятувальних робіт курсанти мали можливість відпрацювати особливості взаємодії з практичними представниками патрульної поліції та екстреної швидкої допомоги.

Також курсанти практично відпрацювали елементи проведення робіт за допомогою установки системи пожежогасіння та водоструминного різання типу «КОБРА».

В ході навчань здобувачі вищої освіти НУЦЗ України мали унікальну можливість побувати в пересувному пункті управління ДСНС України. 

Курсанти ознайомились з роботою тактичного робота Magirus Wolf R1 для дистанційного гасіння пожеж в місцях, де є загроза життю і здоров’ю рятувальників — це небезпека обвалу конструкції чи вибуху або гасіння загоряння у важкодоступних місцях.

Ознайомились з новітніми зразками пожежних телескопічних підіймачів зі сполученою драбиною з висотою підйому до 55 метрів та мали можливість піднятися на зазначену висоту.

Побачили комплектацію пересувних багатофункціональних контейнерів для гасіння лісових пожеж та дій за призначенням в зоні підтоплення.

НУЦЗ України досягнуто домовленість про співпрацю з представниками компанії Milwaukee Україна та отримано 20 одиниць спеціального захисного спорядження (захисні рукавиці) для проведення аварійно-рятувальних робіт.

 

Національний університет цивільного захисту України