В НУЦЗ України навчальні заняття для здобувачів вищої освіти факультету пожежної безпеки проходять із залученням практичних працівників ДСНС України

Викладач кафедри пожежної профілактики в населених пунктах факультету пожежної безпеки Національного університету цивільного захисту України Роман Майборода разом із головним інспектором Харківського районного управління ГУ ДСНС України у Харківській області Олександром Ліхачовим провів семінарське заняття з навчальної дисципліни «Пожежна безпека територій, будівель та споруд». Тема заняття - «Основні вимоги забезпечення евакуації людей».

Олександр Ліхачов зазначив про важливість знань вимог нормативних документів для забезпечення будівель, споруд і приміщень належною кількістю евакуаційних виходів та шляхів евакуації, класів вогнестійкості опорних та огороджувальних конструкцій, будівельних матеріалів, які застосовуються, інженерних та планувальних рішень й умов їх освітлення.

Заступник начальника відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування управління запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС України у Харківській області Олександр Коробка взяв участь у лекційному занятті з навчальної дисципліни «Системи забезпечення пожежної безпеки об’єктів».

Олександр Коробка розповів здобувачам вищої освіти про порядок погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами.

А також навів приклад таких відхилень, ухвалених та погоджених під час проєктування та будівництва ТРЦ Nikolsky (м. Харків) з відповідними компенсуючими заходами на відхилення. Отримані знання на лекції дозволять здобувачам більш гнучко застосовувати вимоги нормативних документів.

Факультетом пожежної безпеки постійно підтримується зв'язок та співпраця з практичними підрозділами Головних управлінь, їх представників залучають до проведення навчальних занять.

 

Національний університет цивільного захисту України